Argentiina Tango Veski

Hooaeg: Kohvikud 2014


Avatud: reedel, 2. augustil kl 13.00—04.00


Asukoht: Partsi veskis

Partsi veskis
1. augustil kl 13 – 2. augustil kl 4


Augustikuu esimesel päeval avab kell 13 Partsi mõisa renoveeritud veskis ainult 16 tunniks oma uksed Argentiina Tango Veski, kus külastajateni toome Ladina-Ameerika maitseelamused, muusika, temperament ja pakume jäätise-, masina- ja jääkohvi ning Guatemaala istandustest ostetud kvaliteetsematest kohvisortidest valmistatud kohvi.

Argentiina tango on üks maailma kauneimaid tantse, millest võib heas mõttes sõltuvusse sattuda: mees saab olla tõeline mees ja naine saab olla tõeline naine. Kuid tango on midagi enamat kui lihtsalt tants. Argentiinas on tango elustiiliks. Argentiina Tango Veskis toome külastajateni killukese seda elustiili Tallinna, Pärnu, Tartu ja Hiiumaa tangotantsijate vahendusel.

Hiiumaad ja Argentiinat ei oska esmapilgul siduda, kuid sarnaselt kohvilähkritele hindavad argentiinlased head toitu, mõnusat seltskonda ja loomulikult kohvi. Hiiumaa mehed on läbi ajaloo olnud meremehed ja seilanud maailmavetel. Mitmedki neist on toonud rännakutelt koju oma mamslile kohviube, rohelist teed ja killukese lõunamaisemat temperamenti. Mitmed hiidlased on rääkinud, et nende merekarudest vana-vanaisad või vanaisad õllemärjukest tarbinuna kodusaare rahvatantse hoopis energilisemal moel hoogsate käteplaksude ja jalgade trampimisega ilmestasid. Seda kõike saate kogeda argentiina rahvatantsu chakarera õppimisel.

Kui Hiiumaal on aastasadu valmistatud koduõlut, siis kohvikus toome teieni Argentiina aastasadade pikkuse veinikultuuri. Veinide valiku paneb kokku Eveli Kuuse Tartust, kes teab veinidest kõike ja natuke rohkemgi veel. Jookide kõrvale pakume armastusega tangotantsijate ehk tanguero'de poolt külalistele tehtud alfajore'sid ehk kahekordseid eriilmelisi küpsiseid, soolaseid pirukaid – tarta'sid ja väikseid pirukaid empanada'sid, külma tomatisuppi gazpacho't kuuma palavuse leevendamiseks ja muid tüüpilisi argentiina toite, sealhulgas neile, kes oodata maldavad, sütel küpsetatud veiseliha.

Argentiina tantsuõhtu Milonga kujutab endast traditsiooniliselt õhturestorani, kus istutakse laudades ja söömise ning suhtlemise vahelduseks ka tantsitakse. Partsi Tango veski Milonga algab kell 20 ja kestab kella 4-ni hommikul. Milongal pakume a la carte õhtusöögi koos Tangokohviku õhtuprogrammiga. Et külalised end Milongal kindlamana tunneksid, eelneb 18–19.30 Argentina Tango õpituba argentiinlase Demian Fontenla juhendamisel.

Õpitoas ja õhtuprogrammil osalemiseks palume ette broneerida, sest veski on väike: tel 5558 8999 või tango.tallinn@gmail.com

Programm: 

REEDE, 1. august 2014

kl 13–18 Tangokohviku PÄEVAPROGRAMM Partsi mõisa renoveeritud veskis. Kohvik avatud. Tantsupõrand tanguerode päralt, vahepaladeks muusika- või tantsuetteasted, Argentiina rahvatants chakarera jm. Lastele “Argentiina laste mängud” õuel.

kl 18–19:30 ARGENTIINA TANGO ÕPITUBA Partsi mõisa veskis. Õpetab Demian Fontenla Argentiinast! Sellel ajal on kohvik avatud VAID õpitoa pileti ostnutele. Muul rahval võimalus õues kohvi ja kooki nautida.

kl 20–4 Argentiina õhtusöök koos Tangokohviku ÕHTUPROGRAMMIGA. MILONGA (ehk Argentiina tango tantsuõhtu) Partsi mõisa veskis kestab kl 4-ni hommikul või kuni tantsijad väsivad.

Hinnad:

kl 13–18 vaba kohvik
kl 18–20 osalemine õpitoas 15€
kl 20–4 õhtuprogramm 15€
kl 18–4 õpituba+õhtuprogramm 20€ (ettemaksel soodustus, info tango.tallinn@gmail.com)

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil