Café Orientale esitleb: Mamma Mia!

Hooaeg: Kohvikud 2010


Avatud: laupäeval, 3. augustil kl 12:00—20:00


Asukoht: Monopoli hoones Kärdla sadamas

Monopoli hoones Kärdla sadamas
Avatud kuni 20.00

Soe suvine meri on tüüne, päike on naha juba kullakarvaliseks päevitanud, ma laman liival ja jälgin purjekat, mis vaikselt liugleb sadamakai äärde. Kuhugi ei ole kiiret...  Ah jaa, ma olen ju Kreekas.

Taamal vana sadamahoone juurest kostub muusikat ja sebimist. Kuuldavasti on täna pulmad. Seda ei tea, kas pruudi isa, kes ta ka ei oleks, on juba kohale jõudnud, aga küla peal räägitakse sellest juba valju sosinaga. Aga tulgu ta või mitte, pulmad tulevad igal juhul, sest pruut ja peigmees on ju teada ja silmnähtavalt innukad... No need pruudi ema sõbrannad, kes eile linnast laekusid, on küll ühed parajad tegelased. Ilmselt on neil tormakas noorus olnud, aga ei paista, et hoog raugeks. Ah tehku, mis tahes, minul on siin hea.

Eile oli noortel pidu, läks päris pikaks, pole ime, et täna tahaks pigem vaikselt lamada. Täna õhtul läheb jälle peoks, päris kindlasti! Selleks ajaks peab end vormi ajama. Aga praegu laman veel veidi, nii mõnus on.

Need kreeka söögid on tegelikult päris maitsvad. Tzatzikit olin ma juba enne proovinud, eriti hästi läks see täna hommikul peale, selline lahe ja hapukas. Spanakopitad, või mis nende nimi oligi, on sellised väikese pirukad. Olid õige head. Neid sain esimest korda naaberkülas, kus vana kiriku juures oli mingi delegatsiooni vastuvõtt ja naised olid neid küpsetanud kohe üsna palju. Ouzo juurde sobis hästi. Täna pidi antama kanavardaid, igatahes grillisuitsu on juba tunda siiamaani. Kreeka salati juurde jällegi..... oh, mu kõht juba koriseb. Ooh, miks ma söögist mõtlen, keskpäev alles käes. Ei tea, kas baklavat ka on? Lokumi ma juba maitsesin täna hommikul. Ei mõtle veel söögile...

Ei tea, miks pruudi ema oma kallimaga nooruses paari ei läinud, mis kärn vahele tuli? Ema paistab kuidagi mõtlik täna, ehk kahetseb luhtunud lootust. Või ei kahetse... Kui ei olegi teada, kes lapse isa tegelikult oli... Aah, ema ikka teab, vähemalt oma südames. Võib-olla tulevad täna hoopis topeltpulmad? Oleks ikka nali küll!

Peab ikka vist ennast üles ajama, kõht on tühi ja pruudi ema sõbrannade kilked võtavad tuure üles, et nad ka jõuavad! Aga kohvi oskavad nad siin teha, kui taipad õiget asja küsida. Latte ja espresso ja need teised sordid on head küll. Tuleb minna...Kaló̱s orísate! Tere tulemast!

Café Orientale esitleb kreeka pulma a´la Mamma Mia, et toetada Kärdla kuulsa Monopoli restaureerimist! Aita sinagi kaasa: osale pulmapeol! Kui soovid oma abiellumist tähistada unustamatul moel nagu filmis, siis nüüd on see võimalus.

12.30 Kreeka Vabariigi konsul Dimitris Vlahos avab Kreeka ühepäevakonsulaadi Kärdlas. Näituste tutvustamine.

13.00 Kohvitantad esitavad kreeka tantse

14.00 Heategevusoksjon Kreeka konsuli osavõtul

17.00 Kreeka pulmakommete tutvustamine. Pulmad algavad.

20.00 Kohvik sulgeb uksed. Erapidu.

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil