Café Orientale esitleb: Unistuste Praam

Hooaeg: Kohvikud 2016


Avatud: laupäeval, 3. augustil kl 12.00—24.00


Asukoht: Kärdla elektrijaama õuel

Kärdla elektrijaama õuel
avatud 6. augustil kl 12.00–24.00


Räägin sulle täna ühe muinasloo, mis võib täide minna. Pane aga silmad kinni ja näe ilusaid unenägusid!

Elasid-olid kord eite-taati, nende lapsed ja nendel omakorda lapsed. See suur pere võttis siis ühel ilusal päeval ette sõidu Hiiumaale (või ka mandrile, kui nad juhtusid hiidlased olema, aga vahet sellel ei ole, eks ju?). Jõudsid siis sadamasse, aga seal oli suur silt: astud paremale – võtab piirivalvur su kinni ja kuri koer pureb; astud vasemale – jääd praamist maha; lähed otse – ees on stividorid, kes nõuavad piletit ja läbipääsuluba. Kuidas pääseda laevale? Ennäe, kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem. Tulebki eemalt vanamees kitsega: kuula vanamehe nõu – tema teab ja kits oma sarvedega ajab pahad laiali, nii et laevale pääs ongi vaba nagu vanasti A-kaardiga.

Laev oli nagu muinasjutt – suur, valge ja ilus, kirjad külgede peal. Aga seal laeva peal, mis sa arvad, mis oli süüa head-paremat seal: praamikiluvõileiba, salatit keeduviineriga, sooja suppi ja maguskooki. Olid pehmed sohvad, muusika mängis ja kuulsad lauljad laulsid. Saiad olid suisa soojad ja pannkoogidki särisesid. Ja kui süda laine loksumisest päris läikima hakkas, siis madruse käest sai tormi eripaketti. Laeval olid reisijate jaoks omaette kajutid, kus pehmed voodid pikale panemiseks, kui väsi peale juhtub tulema (nagu sinagi praegu paned silmad ilusti kinni). Lapsed mängisid keksumängu ja joonistasid. Emmedele-issidele tegid madrused  käemassaaži ja silitasid pead. Aga õhtul, kui tuled süttisid ja päevamelu hääbus, läks laevalael tantsuks. Küll tantsiti koos ja küll eraldi, ei olnud vahet, kas aeglase või kiire laulu järgi!

Selline laevasõit möödub küll nagu unelm. Ja kui sa järgmisel suvel tagasi tahad tulla, siis valge laev juba sõidabki.Café Orientale heategevuslik praamikohvik toetab noorte mereharidust. Aitame Hiiumaa noortel õppida kapteniks. Aita sina ka!* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil