Café Orientale

Hooaeg: Kohvikud 2007


Avatud: laupäeval, 3. augustil kl 11:00—18:00


Asukoht: Sadama 19, Kärdla, Hiiu maakond, Eesti

Café Orientale avatakse üheks päevaks, nagu vanasti vabrikurahva suvistel väljasõitudel tavaks oli. Joodi kohvi, söödi kooki ja tunti ennast hästi.

Sadama tänav tekkis, kui 1830ndate aastate paiku ehitas Kärdla Kalevivabrik oma töölistele maju sadama juurdepääsu tee äärde. Paarisnumbritega majad ongi sellest ajast pärit. Paaritunumbritega majad ehitati 1980-90ndail aastail. Tänava lõpus seisis veel viis aastat tagasi vana töölishoone Patarei. Isegi ajalooteadlased ei tea, miks seda Patareiks kutsuti. Selle ühte seina on näha uue politseimaja sadamapoolsel küljel.

Kärdla sadam hävitati 1945. aastal vene okupantide poolt, et takistada hiidlastele pääs merele.

Väike sadamakoht laste purjekoolituse ja paatide ajutise peatuskohana on loodud purjetamistreener Ott Epneri eestvõttel ja seda kutsutakse Otikaks.

Kärdla rand oli vanasti noorte patseerimise koht. Praegu kogunevad noored Keskväljakule, rannas lustitakse suvel.

Café Orientale kutsub ellu ettevõtlik sõpruskond Kärdla elanikke, kes ennegi ühisüritusi korraldanud. Täna saad osa meie kokakunsti saavutustest! Peakokkadeks on Reet, Paula, Karin, Jane, Ulla, Vilma, Aasa, Tiit. Väikese orientaalse üllatuse valmistab Toomas. Kohviku tulu kantakse Kõpu Majaka Fondile*.

NB! Otikal töötab sukeldujate O Ring Dageida Divers Club ühepäevakohvik. Kärdla rannas kutsub teid kohvile Hiiumaa Noortekogu kohvik. Külasta neid kohti ka!

Söögikaart

Peakokk Reet soovitab:
Suleika silmad Kohupiimakook koduste mustsöstardega
Istanbuli igatsus Soolane plaadikook peenralt võetud mahekabatšokist

Peakokk Paula soovitab:
Le plaisir du Padishah Köhule hea püreesupp

Peakokad Kreete ja Marelle soovitavad:
Mustafa muffinid rosinatega

Peakokad vennad Pallid soovitavad:
Haaremi hõrgutis Küpsisetort heast ja paremast

Peakokk Jane soovitab:
Saatuse soovil õnneküpsised

Joogikaart

Meira must kohv
Meira piimakohv
Türgi kohv
Piparmünditee
Jäätee
Piim
Kakao
Ämma öige magus öunamahl
Kodune maasikasiirupi morss
Hea Kärdla vesi kohviku komplimentidega

Orientaalne üllatus: Vesiiri vesipiip Pea meeles, et nikotiin võib tappa kaameli! Ja ennemalt läheb eelpoolmainitud kaamel läbi nõelasilma, kui et patune piibutaja paradiisi pääseb!

Orientaalne üllatus: Ennustuskohv*Kõpu Majaka Fond on moodustatud 24. juulil 1999. aastal selleks, et toetada Hiiumaa kultuurielu. Hea inimene, kes Sa tahad Hiiumaa kultuuri toetada, saad seda teha ülekandega Eesti Rahvuskultuuri Fondi arvele 221001101347 Hansapangas, lisades maksele viite Kõpu Majaka Fond.

Fondi nõukogu on otsustanud, et kõik annetajad, kes on toetanud fondi ühe tuhande ja enama krooniga, saavad sepanaela, millele on annetaja nimi sisse löödud. Traditsioon näeb ette, et iga aasta 28. juulil lüüakse uued annetajate naelad pidulikult Tubala vaia sisse.

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil