Ebba-Margareta Lossikohvik

Hooaeg: Kohvikud 2009


Avatud: laupäeval, 3. augustil kl 11:00—19:00


Asukoht: Vabaduse 47, Kärdla, Hiiu maakond, Eesti

Vabaduse 47

Kohviku õues luuakse vanahõnguline lossimeeleolu. Põnevust pakub tavatu tegelaskond – kohal on krahvinna ja parunihärra, sagivad virtinad, teenijatüdrukud ja tallipoisid, klaasimeister, päevapiltnik ja lossiaednik, kambris toimetab ravitseja ja tulevikuennustaja.

Kohal on vanameistrid, kelle töid ja tegemisi saab uudistada ning ise käed külge panna. On ranna- ja laevaasjad, maa- ja merejutud, puu- ja kivitöö vanad traditsioonid, taimetarkused ja mängulaud. Ja veel palju igasugu põnevat silmaga vaatamiseks ja kõrvaga kuulamiseks.

Pakutakse peeneid jooke ja maalähedast sööki. Ja kindlasti kohvi mitmel erineval moel. Kui kõik hästi läheb, siis sõidutab hobukaarik teid ka kohale.

Hinge kosutab ilus muusika, laulud ja pillilood.

Kell 13.00 esineb trio Arvo Haasma (vioola da gamba), Helje Ugam (viiul), Siim Liik (flööt).

Kell 16.00 "Põdrakanepi lillas lainetuses..." Kristiina Harjak (laul ja klaver), Mart Roots (tromboon, plokkflööt)

Lossikohviku nimi Ebba- Margareta tuleneb Ebba-Margareta Stenbocki (1704-1776) nimest, kes 18. saj II poolel ehitas lõplikult valmis Suuremõisa lossi oma 10 lapsele. 1772 lisati hoonele ühekorruselised tiivad, mis moodustavad esiküljele auhoovi. Hilisbarokkstiilis lossis on 64 tuba, lossi ümbrusse oli kaevatud 6 tiiki, rajatud park ja aed. Suuremõisa (http://www.mois.ee/laane/suuremoisa.shtml ) on kõige suurejoonelisem barokkstiilis mõisaansambel Eestis.

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil