Festivalikohvik Gustav

Hooaeg: Kohvikud 2017


Avatud: reedel, 2. augustil kl 12.00—20.00


Asukoht: Pühalepa kiriku õuel

Pühalepa kiriku õuel
avatud 4. augustil kl 12–20


Festivalikohvik Gustav kannab lisaks muusikale ka põlvkondadevahelist hõngu. Nimelt armastas kunagine Suuremõisa vallavanem ja Pühalepa kiriku organist Gustav Liit väga oma naise Mari küpsetatud kringlit. Nende tütar Helga andis kringliküpsetamise oskuse oma lastele ja lastelastele edasi. Nii pakumegi selle suurepärase retsepti järgi tehtud kringlit ka festivalikohvikus. Lisaks saab kõike muud head-paremat ja ikka hiiumaist.

Kell 18 kostitab Pühalepa kirikus kõiki külalisi oma muusika ja energiaga jätkuvalt särav ja karismaatiline ansambel Hortus Musicus. Dirigent Andres Mustonen.

Kell 20 algav Pühalepa muusikafestivali teine kontsert viib meid J. S. Bachi radadele, kuid seda mõnevõrra ebatavalises ja ootamatus võtmes. Nimelt on sellel kontserdil lisaks klaverile ja laulule kaasatud elektrikitarr. Kontserdi kava koosneb Bachi sonaatidest ning koraalidest, samuti tuleb esitamisele soolonumbreid Bachi loomingust. Konsterdil astuvad üles Eesti tuntud džassmuusik Jaak Sooäär (elektrikitarr), Ivo Sillamaa (klaver) ja Endrik Üksvärav (laul). Piletid Piletilevist ja tund enne algust kohapealt.

Lisainfo: Keremaa Kultuurikoja kodulehel ja Facebookis.  

Mari kringlit saab igaüks proovida ka ise teha.

Kringli küpsetamiseks on kõigepealt vaja segada kokku tainas. Kringel tuleb teha kahe palmikuga ja peale panna võõp. Ühe kringli küpsetamiseks tuleb varuda:

50 grammi võid
2 munakollast
1 klaas piima
3/4 pulka pärmi
3 spl suhkrut
1/2 tl soola
3,5–4 klaasi jahu
kaneeli, rosinaid

Võõp:

2 spl piima
1/2–3/4 klaasi suhkrut
50 grammi vöid
2 tl kakaod  

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil