Gypsy King

Hooaeg: Kohvikud 2019


Avatud: laupäeval, 3. augustil kl 12.00—24.00


Asukoht: Rootsi 5, Kärdla

Kohvik Gypsy King on külaskäik mustlaskuninga juurde. See on mustlaskohvik, kus kohtuvad ajaloolised mustlaskultuuri osad tänapäevaga. Ei ole olemas kohta, kuhu rändrahvas mustlased poleks oma laagrit ülesse seadnud. Hiiumaa on täpselt see koht, kuhu mustlaskuningas nüüd oma laagri püsti paneb ja teeb seda kärtsu ja pauguga.

Meie seltskond – sõbrad ja pereliikmed (ja neid on meil palju) – on alati andnud kokku ühe suure tohuvabohu. See meenutab paljuski mustlaslaagrit, kus lapsed jooksevad paljajalu suurte inimeste vahel ning käib üks lõbus möll ja trall. Kostavad kilked ning taustaks on kirbe mustlasmuusika. Tehakse ja pakutakse palju vürtsiseid rännumehetoite ning kohal on palju esoteerikat, näiteks klaashelmed ja kulinad, ning kaardimoor kükitab nurgas koos klaaskuuli ja müstiliste olenditega. Toimub jõukatsumisi ning enese proovile panemist erinevatel aladel, näiteks noolevõistlus või täpsusharjutused. Sellel päeval kohtuvad ajalugu ja tänapäev. Avatakse uks tulevikule ja suletakse hing määramatusele ning mustale minevikule. Igaüks, kes külastab meie kohvikut, saab teada midagi uut, avastab enda varjulised küljed ning hakkab nägema maailma uut moodi.

Millest meie kohvik tekkis? Kui 2013. aasta augusti esimesel laupäeva öösel vastu pühapäeva sulgesime piraadikohviku Must Pärl, siis laevaga merele piraate saates ütles keegi osalejatest kuldsed sõnad, et järgmine kord tuleme kokku ja teeme mustlaskohviku. Kuus aastat hiljem oleme valmis mustlaskuninga oma õuele laskma ja hakkame temaga koos pihta.

Mustlaslaager on avatud Kärdlas Rootsi 5 terve laupäeva kell 12–24. 

Kuidas tulla: Kärdla keskväljakult nurga taha, paar minutit jalutuskäiku ja oledki kohal.

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil