Jääk ja Praak

Hooaeg: Kohvikud 2015


Avatud: laupäeval, 3. augustil kl 12.00—20.00


Asukoht: Vabaduse 47

Vabaduse 47
avatud 
1. augustil kl 12–20

Kohviku Jääk ja Praak meeskond on võtnud oma südameasjaks jäätmete teema. Proovime seda uurida loomingulisest ja lustlikust vaatenurgast. Loodame entusiasmiga nakatada oma külalisi, kes loodetavasti peale meie kohvikus viibimist vaatavad taaskasutusele otsa uue nurga alt. Me ei pelga kasutada esmapilgul absurdseid lahendusi. Neid võib leida nii kohviku kujundusest kui ka menüüst. Ei ole midagi imestada, kui vanast kummikust on saanud lillevaas või kõverast kahvlist kaunis salvrätikuhoidja. Söögi nimekirjas on kindlasti eelmise päeva jääkidest valmistatud pirukas ja natuke nässu läinud kook.

Lapsed on meie kohvikusse väga oodatud. Kõige väiksematele põnnidele on avatud nunnu-nurgake.

Koostöös Keskkonnaametiga on kohvikus Jääk ja Praak avatud jäätmeteemaline rändnäitus. Samuti on võimalik osaleda keskkonnahariduslikel õppeprogrammidel.

Kohvikus Jääk ja Praak toimuvad erinevatel kellaaegadel erinevad töötoad. Töötubades jagatakse teadmisi, luuakse meeleolu ning tehakse jäägist ja praagist midagi enneolematut ja vahvat. Kui me erinevate põnevate tegevuste abil suudame kellelegi jäätmete teemal uusi teadmisi anda või kedagi natuke teistmoodi mõtlema panna, siis on see meile ekstra boonuseks.

Kava: 

13.00 koguperelavastus „Jänes lontkõrv“ (pilet 3 eurot)

14.00 Keskkonnaameti õppeprogramm „Jäätmed“

15.00 Keskkonnaameti õppeprogramm „Jäätmed“

16.00 koguperelavastus „Jänes lontkõrv“ (pilet 3 eurot)

17.00 Palade loodushariduskeskuse töötuba

18.00 esineb Miina Rikka koos oma bändiga

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil