Johannes Pääsukese nimeline kinokohvik

Hooaeg: Kohvikud 2011


Asukoht: Posti 13, Kärdla, Hiiu maakond, Eesti

Posti 13
Avatud südaööni


Kino on midagi, mida lihtsalt peab saama! Maagilised liikuvad pildid on lummanud inimesi enam kui sajandi kõikidel mandritel ja saartel. Johannes Pääsukest peetakse esimeseks Eesti kinomeheks, kes aja jäädvustamise võttis esmalt ette fotokaamerat kasutades, hiljem aga juba liikuvale filmile eluvalgust lastes. Oma esimese filmikaamera ehitas Johannes Pääsuke tõelise entusiastina muide ise – täiustades ühte oma fotokaameratest.

Johannes Pääsukese nimeline kinokohvik pakub võimaluse võtta tunniks-paariks aeg maha ja minna kinno. Posti hosteli konverentsisaalist saab üheks pikaks päevaks õdus kohvikuga kinosaal, mille ekraanil elavad nii kodumaised armastatud filmilood kui ka üleilmselt tuntud Oscari- ja publikumagnetid. Lisaks pakume vaatamiseks kodumaist animatsiooni ja noorte filmitudengite esimesi katsetusi.

Need, kes kinosaali ära ei mahu, saavad õuekohvikus mõnusalt kohvi ja kooki mekkides jalga puhata ja oma kinoelamuse kätte maailma esimesest „Drive-in-fast-food-busy-man-short-life“ tüüpi üheinimesekino külastades.

PS. Kinoliidu liikmetele ja filmihuvilistele on kinosaali pääs tasuta!

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil