Kapten Kahu kohvik

Hooaeg: Kohvikud 2015


Avatud: laupäeval, 3. augustil kl 12.00—24.00
pühapäeval, 4. augustil kl 9.30—12.00


Asukoht: Kärdla keskväljakul

Kärdla keskväljakul
avatud 1. augustil kl 12-st südaööni ja 2. augustil kl 9.30–12


Tagasi juurte juurde – Kapten Kahu kohvik!

Teeme oma kohvikuga sügava kummarduse Hiiumaa mehele Johannes Kahule, kes küll 90 aastat tagasi meie hulgast lahkus, kuid kelle haridusihaluse, töökuse, ettevõtlikkuse, uuendusmeelsuse ja visaduse jäljed peegelduvad selgelt tema tegudes ja järeltulevates põlvedes. Kärdla keskväljakule on kuulsa ja tuntud Kaptenite Villa ette „randunud“ väidetavalt Hiiumaa esimese metskapteni (sai kaptenipaberid 1909 Peterburi Mereakadeemiast tunnustusena pikaajalise ohutu meresõidu eet) esimene omavalmistatud kahemastiline purjekas Lainela.

Kohviku meeskonna moodustavad Kapten Kahu lapselapselapsed Sirje ja Juhan koos pereliikmete ja sõpradega. Tuntud väljend „elu keeb nagu laeva köögis!“ on igati paslik, sest „purjeka“ pardale võetud foodtruck'is, Eesti kana- ja kalagrillimise meistri Märt Jamnese grillil ning „ahtris“ tegutsevate keraamiku Kadri Kaerma näitusmüügil koos ülipopulaarse õpitoaga (1. augustil kell 13–14) ja Maarika Rosbergi juukse- ja küünestuudios just täpselt nii see ongi.

Kohviku menüü on mitmekülgne – alates eelroogadest, supist, praest ja grilllihast ning magustoitudest rääkimata. Arvestame ka taimetoidu austajatega. I-le paneb täpi vahuveinitarretis Hiiumaa metsamarjadega. Külaliste neljajalgsetele pereliikmetele pakume joogiks vett.

Nobedad ettekandjad loevad teie soove huulilt eesti, vene, inglise, hispaania, soome, prantsuse, hiiu.. keeltes. 

Üles on seatud Kapten Kahu persooni näitus!

Kui kapten Johannes Kahu üks Stockholmis elav lapselaps Tõnis 1982. aastal Eestit külastas, siis lahkudes Tallinna sadamast, vabadust ihkavate sugulaste ihalev-kadestavate pilkude all, hooletult hõikas: “Kui Stocki juhtud, astu läbi!“ (sic! – ajal, mil Hiiumaalegi sõiduks nõuti keeruliselt saadavat luba-tõestust, et minema ei putka Nõukogude maalt). Sama siin: kui 1. augustil kella 12-st kuni väga pimedani ja 2. augustil kell 9.30–12 Kärdla keskväljakule juhtud – astu läbi! 

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil