Kel Jalg Tatsub, Sel Suu Matsub

Hooaeg: Kohvikud 2014


Avatud: laupäeval, 3. augustil kl 12.00—20.00


Asukoht: Uus 22

Uus 22
Avatud 12–20


Tants annab vabaduse, tantsust leiad armastuse! 

Tants on läbi aegade andnud erinevatele rahvastele võimaluse salvestada oma kogemusi, tundeid ja olemust. Ainult ühel päeval ja üks kord avab Hiiumaal kohvilähkrite pealinnas Kärdlas uksed kohvik, kuhu kogunevad kõik rahvatantsijad, tantsusõbrad ja pärimuskultuuri huvilised lähemalt ja kaugemalt. Teid ootab lustlik Kel Jalg Tatsub, Sel Suu Matsub!

Meilt leiab lisaks taskukohastele kodustele ampsudele ja lonksudele teadmisi rahvakultuuri kohta. Muuhulgas saab kaeda hiiu naise uhkuse – rõhkude – valmimist, teha kaltsunukku ja punuda kallimale sukapaela. Igal täistunnil tasub kindlasti kohal olla, sest just siis pakuvad silmailu noored rahvatantsijad, räägime rahvariietest või toimub ühine tantsuõpe. Kell 15.00 tutvustavad Hiiumaa eri paikade rahvarõivaid Ille Savioja ja Kohvitantad. Külla tuleb rahvatantsurühm Kaktus Türilt. Lõbusa meeleolu loob noor ja andekas pillimees Valdek Elmi.  

Kas sõber ühines rahvatantsurühmaga ja üritab nüüd sind veenda sama tegema? Või jättis tantsupidu kustumatu mulje? Kell 16.00 pakume võimalust osa saada rahvatantsurühma igapäevaelust – kogenud tantsijate suunamisel õpime selgeks ühe tõelise autoritantsu ehk rahvusliku lavatantsu. 

Vanarahvas ütles, et kui meesterahvas hakkab tantsima, siis naisterahvas läheb nurka. Meestetantsud erinevad paaris- või naistetantsudest silmnähtavalt – neis esineb rohkem akrobaatilisi elemente, palju looduse matkimist, jõudemonastratsioone ja üldist arhailisust. Võimas ja vaatemänguline meestetantsude etteaste paneb kell 19.00 päevale ilusa punkti. 

Kohtume 2. augustil Kärdlas! 

PÄEVAKAVA

12.00   Avame uksed
13.00   tantsib LEE
14.00   Valdek Elmi karmoškal
15.00   Hiiumaa rahvariiete tutvustus (Ille Savioja ja Kohvitantad)
16.00   Mis on autoritants? Kõigil huvilistel on võimalus kogenud tantsijate juhendamisel saada selgeks üks rahvuslik lavatants
17.00   tantsub LEE
18.00   rahvatantsurühm Kaktus Türilt
19.00   LEE MEHED tantsivad naiste rõõmuks!
20.00   Sulgeme uksed

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil