Kodulugu

Hooaeg: Kohvikud 2017


Avatud: reedel, 2. augustil kl 12.00—20.00


Asukoht: Suuremõisas Toominga talus

Suuremõisas Toominga talus
avatud 4. augustil kl 12–20 


Suuremõisa on üks Hiiumaa kõige kirjuma ajalooga paik. Aga sama kirju kui ühe suure mõisa lugu võib olla ka ühe väikese kodu lugu. Ja kindlasti ongi. Igas kodus.

Meie oma oli enne Teist maailmasõda pood. Poepidajad läinud, kolis siia endine kõrtsipere, talupidajad ja kalamehed, kellelt kolhoos kogu vara kooris, mistõttu pereisa elule alla vandus, kalavõrgud pööningule riputas ning kunagi nende juurde tagasi ei pöördunud. Lasteaiakasvataja, mehaanik ja kodune pereema elasid siin, kuni surm nad teineteise järel viis ning peale kolisid raamatukaupmees/hobiaednik ja koolidirektor, kelle tõlkijast tütar tõi kaasa hispaanlasest arhitekti – nii on maja taas täidetud vähemalt nelja erineva elulooga, mis varasematega põimunud. Lisaks veel mõned head sõbrad, kes muidu jaanipäeviti siin pesitsevad, kuid seekord pererahvaga koos kohviku püsti panevad. Nii saab kohvikust tõeline kohtumispaik, kus segunevad ajalugu, kultuurid ja traditsioonid ning seda ühes Hiiumaa kõige kirjuma ajalooga paigas. 

Hispaanlased küpsetavad paellat, mille valmimine algusest lõpuni on omaette vaatemäng. Istuda saab kauni aiaga hoovis, mida võib ka uudistamas käia. Kuid kõige parem on kindlasti seltskond – nii olnute kui olevate näol!

Ootame!

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil