Kohtumine Hellamaa Kiigeplatsil

Hooaeg: Kohvikud 2015


Avatud: reedel, 2. augustil kl 16.00—22.00


Asukoht: Hellamaa kiigeplatsil

Hellamaa kiigeplatsil
avatud 31. juulil kl 16–22


Pühalepa põlised pühad lepad, Tempa talumeeste telliseahjud ja sauaugud, Hellamaa hellad maad. Siit leiad mäe ja mere vahelt küla varjulise kiigeplatsi, kus turtsakad kadakad turritavad oma turritamisi taeva poole ja õrnad metsroosid painutavad oma päid, kus ööviiulite lummav lõhn kutsub armunuid salamisi suudlusi vahetama.

Kiigeplats – ammust aega küla kogunemise ja lustimise paik, kus päevatöö väsimus kiikudes ja külapillimehe lõõtsa saatel tantsu lüües ihu seest välja uhuti. Memmed-taadid pajatasid ammuseid lugusid, lapsed ammulisui kuulamas.

Selline paik on Hellamaa rand – kõrgete varjuliste kadakate vahel küla kiigeplats, palju varjatud grillikohti, tantsule meelitav kõlakoda, mere vaikne kohin vanade lautripaikadega ja mereäärne allikas, kust juba karjalapsed ja kalamehed sõõmu kosutavat allikavett jõid...

Pakume:

külakokkade poolt soolaseid ja magusaid suupisteid, kala mitut moodi, kuumi, külmi ja lõbusaid jooke;
igas tunnis meelelahutust lavalt;
osavatele näppudele meisterdamist;
isemõtlejaile nuputamist;
kõigile loosiõnne.

Tule sinagi, tule mandrilt ja Hiiumaalt, tule isegi Saaremaalt, elustame küla ajaloo, pajatame vanu lugusid, pakume mõnusat rannaloodust ja ehk leiame kadakate vahelt ka pillimehe, kes tantsule meelitab.

Ja juttu jätkub kauemaks…

Kohtume Hellamaa kiigeplatsil.

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil