Kohvita kohvik

Hooaeg: Kohvikud 2017


Avatud: neljapäeval, 1. augustil kl 12.00—20.00


Asukoht: Kassari kabeli juures

Kassari kabeli juures
avatud 3. augustil kl 12–20


Kassari kultuurineljapäevade kohvikutuur esitleb: 

Kohvita kohvik Kassari kabeli juures on kohvik, kus on hea võimalus aja maha võtmiseks, et mõtiskleda igavikulistel teemadel ja selle üle, mis meie elus on oluline. Ajalooline Kassari kabel ning kabeliaed selle ümber on väekas paik. Kohvikupäevaga tõstame esile selle paiga erilisust ja tähendust. Saadav tulu ja kõik annetused kasutatakse Kassari kabeli korrashoiuks.

Kohvita kohvikusse ootame külalisi, kes hindavad rahu ja vaikust, mõistavad, mis on püha, ning oskavad väärtuslikuks pidada nii omaette- kui koosolemist. Õigupoolest osalevad Kohvita kohviku loomisel korraldajad ja külalised üheskoos. Korraldajad panustavad oma aega ja energiat kohviku ettevalmistamisse ning külaliste abil saab kavandatu teoks.

Pakume külalistele vaimutoitu ja vaimu värskendavaid sööke-jooke auväärse Kassari kabeli seltskonnas. Vaimutoidu valikus on luuletusi, mõtisklusi, palveid (ka keldi palveid) ning jutte ja lugusid lehitsemiseks, lugemiseks ja ettelugemiseks. Saab teha saatjaga ja saatjata ringkäike kabeliaias ja kabeliaeda ümbritsevas looduses, vestelda kirikuõpetaja ja diakoniga, kuulata luulepõimikut, istuda ja vaadata pilvi, kuulata puulehtede sahinat ja linnuhääli, juhendaja toel puhastada vanu hauariste või hoopis joonistada neid, värvida mandalaid jm. Kassari kabel on avatud ja sel päeval saab seal kuulata vaikust küünlavalguse saatel.

Kõhutäiteks pakume lihtsaid maitsvaid vana-aja puudutusega toite, mille hulgas on kindlasti pudrusid ja podisid. Joogid, mida pakume, hoiavad vaimu virge ja mõtte selge. Ühepäevakohviku menüü koostamisel on arvesse võetud, et kohapeal puudub veevärk ja elekter. Seetõttu on "serviisina" kasutusel ühekordsed nõud. Nagu ikka – meie vahendid on piiratud, meie võimalused on piiritud.

Kohvikupidajateks on EELK Käina Martini koguduse liikmed ja toetajad.

Kohtumiseni Kohvita kohvikus!

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil