Konnaoja Grill ja Tšill

Asukoht: Taterma külas Konnaoja talus

Avatud: pühapäeval: 12.00-24.00

Kohviku püstipanemise mõte on Konnaoja talu asukaid kimbutanud juba aastaid. Lugu hakkas 10 aastat tagasi. 2006. aastal külastasime vana sõpra Hiiumaal Taterma külakeses. Kiindumus Konnaoja tallu oli silmapilkne. Kuuldes jutte, kuidas sõber soovib Konnaoja maha müüa, olime käbedad seda endale soetama. Nüüd, nii Hiiumaa kohvikutepäevade juubeli puhul kui ka Konnaoja juubeli puhul, otsustasime talu kaardile tuua.

Eks Konnaoja talu teevad eriliseks loomulikult toredad ja rõõmsameelsed asukad, kes mõnusasti suvel seal elavad. Lisahõngu annavad lummav linnulaul, puhas õhk ning vesi, mistõttu leidub meil aias nii suuri kui ka väikeseid konni. Öösiti on näha neid kümnete kui mitte sadade kaupa teedel ja aias hüppamas. Kui muidu on Hiiumaal suurimaid nuhtlused sääsed, siis Konnaojal on oma tõrjemeeskond kohapeal olemas.

Konnaoja Grill ja Tšill, nagu nimigi ütleb, pakub suviselt valmistatud kulinaarseid elamusi, mõnusat ajaviidet ja lõõgastust meie avaras rohelises aias ja päikeselisel terrassil basseini ääres. Soovijatel on võimalus osa võtta seltskondlikest mängudest või niisama pererahva külalislahkust nautida.

Kohvikutepäeval valmivad road on kavandanud ja nende valmistamist juhendab 16-aastane perepoeg David, kes vaatamata oma noorele eale omab lausa rahvusvahelist kogemust grillimisvõistlustelt, töökogemusi tipprestoranidest Tallinnas, St. Peterburis ja Londonis. Sel aastal võitis David Grillfest 2016 raames toimunud Eesti noorte grillimismeistrivõistluste Grilliumil esimese koha ning on selle aasta Eesti noor grillmeister. Kokkamises löövad kaasa kahe pere 9 liiget. Pakume toite ja suupisteid, mis on inspireeritud merest, saare elust ja loodusest. Pakume nii külma kui ka kuuma keelekastet nii suurtele kui väikestele.

Konnaoja ise on vana talukoht Hiiumaal Taterma külas Kuriste kiriku lähistel ja Taterma taimeaia kõrval. Ootame kõiki meie juurde külla!

Talu koordinaadid: 58.797079, 22.619426

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil