Koorekannuvanaema Mokalaat

Hooaeg: Kohvikud 2013


Avatud: pühapäeval, 4. augustil kl 12.00—24.00


Asukoht: Uusla talus Paope külas

Uusla talus Paope külas
Avatud 12-st päikeseloojanguni


Selle kohviku eellugu algas juba aastal 1986, kui ühel mandri perekonnal õnnestus hankida Hiiumaale sissesõiduluba ning külastada oma hiidlastest tuttavaid. Kohapeal veedeti ilus nädalalõpp, söödi-joodi, lauldi ja tantsiti nagu ikka ja uuriti ka ümbruskonda. Peakõrguste nõgeste seest leiti üks sajandivanune räämas talu, mis parasjagu müügis oli ning juhuslikult samapalju maksis, kui vanaemal puhkuseraha kaasas oli. Mis siin ikka pikalt mõelda ja koht osteti ära. Edasi oli kõik juba nii, nagu oleks meie juured alati selles paigas sees olnud. Algas korrastamine ja ehitus, varakevadest hilissügiseni, varavalgest hiliste öötundideni jätkuvalt süües-juues-lauldes kõrvale.

Eks iga koha teevad eriliseks need inimesed, kes seal elavad. Selle paiga hing on kahtlemata vanaema Maie ehk „koorekannuvanaema”. Peale selle, et ta on suur kohvisõber, on ta selle nime välja teeninud oma suure koorekannukoguga (üle 400 koorekannu), mis asuvad siin kodus aukohal. Neid on talle toodud igast maakera nurgast, vaimukaid ja vahvaid, väikeseid ja suuri, vanu ja uusi. Kohvilaua ümber käib selles majas alati üks paras mokalaat, vanaema on tuntud oma vürtsika suuvärgi poolest ja kui see just ei jahvata, siis tuleb sealt võimsat laulujoru.

Uusla talu asub Hiiumaa loodenurgas, Kõpu-Kärdla tee peal Paope külas, kuuseheki taga, üsna tee ääres. Külastajatele on kõik uksed valla, olete oodatud kööki kohvile, kambrisse kooki ja pirukat nautima, sauna suppi sööma, lõkke äärde liha ja kala mekkima, laka peale leiba luusse laskma ja õuele päevitama.

Olete oodatud keskpäevast päikeseloojanguni.

„Sohvid, kohvile!” hüüab vanaema üle ukseläve.

Vaata kohviku asukohta kaardil

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil