Koorekannuvanaema Mokalaat

Hooaeg: Kohvikud 2014


Avatud: pühapäeval, 4. augustil kl 12.00—24.00


Asukoht: Paope külas Uusla talus

Paope külas Uusla talus
3. augustil keskpäevast päikeseloojanguni


Selle kohviku eellugu algas juba aastal 1986, kui ühel mandri perekonnal õnnestus hankida Hiiumaale sissesõiduluba ning külastada oma hiidlastest tuttavaid. Kohapeal veedeti ilus nädalalõpp, söödi-joodi, lauldi ja tantsiti nagu ikka ning uuriti ka ümbruskonda. Mehekõrguste nõgeste seest leiti üks sajandivanune räämas talu, mis parasjagu müügis ning juhuslikult samapalju maksis, kui vanaemal puhkuseraha kaasas oli. Mis siin ikka pikalt mõelda ja koht osteti ära. Edasi oli kõik juba nii, nagu oleks meie juured alati selles paigas sees olnud. Algas korrastamine ja ehitus, varakevadest hilissügiseni, varavalgest hiliste öötundideni jätkuvalt süües-juues-lauldes kõrvale.

Eks iga koha teevad eriliseks need inimesed, kes seal elavad. Selle paiga hing on kahtlemata vanaema Maie ehk „koorekannuvanaema”. Peale selle, et ta on suur kohvisõber, on ta selle nime välja teeninud oma suure koorekannukoguga (üle 400 koorekannu), mis asuvad selles kodus aukohal. Neid on talle toodud igast maakera nurgast, vaimukaid ja vahvaid, väikeseid ja suuri, vanu ja uusi. Kohvilaua ümber käib selles majas alati üks paras mokalaat, vanaema on tuntud oma vürtsika suuvärgi poolest ja kui see just ei jahvata, siis tuleb sealt võimsat laulujoru.

Uusla talu asub Hiiumaa loodesopis, Kärdla-Luidja tee 22. kilomeetril Paope I bussipeatuse vastas. Võtame teid väravas vastu sooja naeratusega, lubame teil lahkelt piiluda tuppa, kööki, kambrisse, vajadusel pikutada lakas või hoovi peal põõsa all ja mõnuleda saunas.

Koorekannuvanaema Mokalaat on (suve)kodukohvik ning teid kostitavad meie pereliikmed. Menüüs on lihtsad ja mõnusad maitsed. Kindlasti teeme kerget suvist salatit, mõnusat suppi, toitvat praadi ning punktiks magusat kooki ja kohvi. Inspiratsiooniks võtame suve ja toorained püüame hankida kodusaarelt.

P.S. Kui kingite koorekannu vanaema kogusse, saate tänuks tassi kohvi!

Vaata pilte ja muljeid 2013. aasta kohvikust – leia Koorekannuvanaema Facebookist!

Vaata meie asukohta kaardil.  

....

„Sohvid, kohvile!” hüüab vanaema üle ukseläve.

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil