Kunstikohvik Kuum ja Külm

Asukoht: Keskväljak 5a Kärdlas (Nelja Nurga Galeriis)

Avatud: laupäeval: 12.00-20.00

ehk Kuum Kunst ja Külm Kohv

Nelja Nurga Galeriis Kärdla kesklinnas on juulis ja augustis hiiumaiste loojate aastanäitus „EESISTUMINE“ ja loomingu näitusmüük. Galerii ees aga toimub 5. augustil väike häppening – boheemlik galerii EES istumine, vihmase ilmaga VEES-istumine, lume korral REES-istumine.

Galerii EES istumisel programmi pole, kõike võib juhtuda, sest kunstnikud on kunstnikud on kunstnikud. Pakume loomingut kõikidele meeltele. Võib juhtuda, et katsume kunsti kõrvale serveerida kuuma trendi – külmpruulitud kohvi ja kummalisi kooslusi. Kohati kuuleb muusikat. Meelelised teemad kuulamisest-vaatamisest-katsumisest haistmise ja maitsmiseni varieeruvad Vahemerest Läänemereni. Koosluste hulgas on loomulikult loomavaba loomingut Loomuse veganköögist.

Galerii ees võib toolidel valida pooli. Või kirjutati see "booli"? Sest – galerii SEES veeretatakse keskpäevast alates kuumi klaasi. Kaks noort kunstnikku Tallinna galeriist OKAPI näitavad ja õpetavad Veneetsia kuulsat klaasitehnikat – leekpõletil pärlite valmistamist. Kuniks põlemist jätkub. Pärlivalmistajad on oma valmisloomingut ka kaasa võtnud. Eesti klaasi ajalugu algab justnimelt Hiiumaalt, Hütil loodi klaasikoda 389 aastat tagasi.

Meile võib ees- ja vees-istuma tuua valgeid lapsi, võime vahetada need värviliste vastu. Mingit korrektsust ei luba. Ei poliitilist, stiililist ega esteetilist.

Märksõnad:

kunst
klaaspärlivalmistamine
maitsete hulgas valikuid veganitele
kaardimaksevõimalus

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil