Kunstikohvik Kuum ja Külm

Hooaeg: Kohvikud 2017


Avatud: laupäeval, 3. augustil kl 12.00—20.00


Asukoht: Keskväljak 5a Kärdlas (Nelja Nurga Galeriis)

Keskväljak 5a Kärdlas (Nelja Nurga Galeriis)
avatud 5. augustil kl 12–20

Nelja Nurga Galeriis Kärdla kesklinnas on juulis ja augustis hiiumaiste loojate aastanäitus „EESISTUMINE“ ja loomingu näitusmüük. Galerii ees aga toimub 5. augustil väike häppening – boheemlik galerii EES istumine, vihmase ilmaga VEES-istumine, lume korral REES-istumine.

Galerii EES istumisel programmi pole, kõike võib juhtuda, sest kunstnikud on kunstnikud on kunstnikud. Pakume loomingut kõikidele meeltele. Võib juhtuda, et katsume kunsti kõrvale serveerida kuuma trendi – külmpruulitud kohvi ja kummalisi kooslusi. Kohati kuuleb muusikat. Meelelised teemad kuulamisest-vaatamisest-katsumisest haistmise ja maitsmiseni varieeruvad Vahemerest Läänemereni. Koosluste hulgas on loomulikult loomavaba loomingut Loomuse veganköögist.

Galerii ees võib toolidel valida pooli. Või kirjutati see "booli"? Sest – galerii SEES veeretatakse keskpäevast alates kuumi klaasi. Kaks noort kunstnikku Tallinna galeriist OKAPI näitavad ja õpetavad Veneetsia kuulsat klaasitehnikat – leekpõletil pärlite valmistamist. Kuniks põlemist jätkub. Pärlivalmistajad on oma valmisloomingut ka kaasa võtnud. Eesti klaasi ajalugu algab justnimelt Hiiumaalt, Hütil loodi klaasikoda 389 aastat tagasi.

Meile võib ees- ja vees-istuma tuua valgeid lapsi, võime vahetada need värviliste vastu. Mingit korrektsust ei luba. Ei poliitilist, stiililist ega esteetilist.

Märksõnad: 

kunst
klaaspärlivalmistamine
maitsete hulgas valikuid veganitele 
kaardimaksevõimalus 

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil