Mälestuste Park

Hooaeg: Kohvikud 2019


Avatud: pühapäeval, 4. augustil kl 12:00—18:00


Asukoht: Kõrgessaare mõisapargis

Mälestuste Pargi kohviku lugu on alguse saanud Nabbi-suguvõsa naistest ja lastest. Et aastate jooksul on meile sündinud palju vahvaid lapsi, on viimasel ajal on välja kujunenud nii, et kohtume kord kuus ühe või teise pere juures, et pidada maha üks meeleolukas sünnipäevapidu. Iga kord on lauad lookas heast ja paremast ning majad kajavad naerukilkeist, mis laste mängu saadavad.

Sel aastal otsustasime, et tahame Nabbi-suguvõsa häid maitseid ja lõbusaid mänge ka kõigi teiega jagada, eriti soovime rõõmu pakkuda pere pisematele. Selleks kutsume teid 4. augustil Kõrgessaare mõisaparki, kus kohvik Mälestuste Park ootab teid 12.00–18.00.

Lubame, et kohvikupäev saab olema sama tore nagu meie igakuised sünnipäevadki. Mõisapargis on lastel parajalt ruumi, et ringi joosta ja peitust mängida. Ootamas on põnevad mängud, kunsti- ja meisterdamisnurk, joonistuste näitus, muusikalised elamused ja üllatuskülalised. Maitseelamusi pakuvad mitmekesised kodukootud peotoidud – salatist supini, muffinist vahvlini. Ja kui ilmataat vihmaga kostitab, siis saame kõik koos katuse alla peituda.

Üheskoos vaatame tagasi ka mõisapargi ja lastega seotud mälestustele. Üle 50 aasta on pargi naabruses kõlanud laste hääled. 1961. aastal avati endises mõisa valitsejamajas Kõrgessaare algkool. Aasta hiljem avati lasteaed Vigri. Valitsejamaja kõrval asuva lasteaia uksed on tänaseni avatud, algkooli asemel on endale valitsejamajja pesa leidnud aga Hiiumaa noorsootöö keskuse Kõrgessaare noortemaja ning kohalik raamatukogu. Park on meile armas, sest enamus sugulastest on pargi kõrval koolis või lasteaias käinud. Praegugi võib Nabbi-lapsi nii lasteaias kui noortemajas kohata.

Kui nüüd mõtled, kas tulla või mitte tulla… siis ikka tulla! Ega ühelt ägedalt peolt ei saa ju puududa! Seikle mälestustes lapsepõlvemängude ja -maitsete maale ning kingi enda või sõprade lastele võimalus meie kohvikus tulevikuks toredaid mälestusi luua!

Mälestuste Park Facebookis

 

 

Kuidas tulla: Kohvik asub Kõrgessaare mõisapargis, samas kohas, kus toimub igal aastal Kõrgessaare jaanituli. Pargi kõrval on teetähisteks Vigri lasteaed ning Hiiumaa noorsootöö keskuse Kõrgessaare noortemaja koos Kõrgessaare raamatukoguga.

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil