Meistrite Vinoteek

Hooaeg: Kohvikud 2011


Asukoht: Vabrikuväljak 4, Kärdla, Hiiu maakond, Eesti

Vabrikuväljak 4
Avatud südaööni


Ajaloolises Vabrikuväljaku meistrite majas on end sisse seadnud väärikale hoonele kohane meelelahutusasutus. Kuningas Arthuri ümarlauarüütlite endi järeltulijad – iidse ja salajase vennaskonna Round Table liikmed kutsuvad kohvikukülastajad vinoteeki, kohvikusse ja galeriisse saama osa millestki erilisest.

Veini ajalugu algab juba 6. sajandist enne Kristust, nii et võib kindlalt väita, et 12. sajandi ümarlaua rüütlid olid „jumalate joogist” juba küllalt teadlikud. Hästi kasvatatud, laia silmaringiga sõjamehed oskasid head veini hinnata – nagu seda oskavad tänased teibleridki. Oma lemmikveinidega kostitavad nad sel erilisel päeval ka kohvikukülalisi. Loomulikult pakutakse ka valikut hõrgutavaid suupisteid suurepärase keelekaste kõrvale.

Rullitud tubakalehti suitsetasid juba maiad. Nende keelest pärineb ka sõna „sikar”, mis läbi hispaania ja hiljem inglise keele on jõudnud ka eesti keele- ja kultuuriruumi kui „sigar”. Sigari suitsetamine on aastasadu olnud paljude kuulsate ja kummaliste pahe, samas on see alati olnud ka jõukuse, võimu ja väärikuse sümbol. Sigareid on suitsetanud näiteks kuningas Edward VII, Ulysses S. Grant, Rudyard Kipling, Mark Twain ja loomulikult Fidel Castro ning Che Guevara Kuubalt. Round Table pakub võimalust kohvikutepäeval anda kiusatusele järele ja nautida Kuuba sigari rikkalikku maitset Vabrikuväljaku sigaritoas.

Külastaja jaoks ehk huvitavaim element rüütlite meelelahutusasutuses on üliharuldane võimalus heita põgus pilk Round Table’i liikumise ja Kärdla klubi siseellu. Vabrikuväljak 4 hoones on avatud galerii, kus leiab fotosid teiblerite tegemistest, atribuutikat, mälestusesemeid, kirjatükke ja palju muud. Võimalus on kuulata ka teiblerite endi mälestusi-jutustusi-heietusi.

Seda kõike hõrgu kohvi, tubaka ja veini saatel. Tulge, nautige...

Round Table 4

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil