MÖKK

Hooaeg: Kohvikud 2011


Asukoht: Rootsi 5, Kärdla, Hiiu maakond, Eesti

Rootsi 5
Avatud südaööni


MÖKK ehk Soome asjad ja kombed

Elame Soome naabruses, kuid soomlaste kombed, eelistused ja arusaamad on meist märgatavalt erinevad. Koduaiakohvikus püüame välja tuua soomlastele iseloomuliku – armastuse ja hoolivuse oma pere ja lähedaste vastu ning vaba aja sisustamise viisid. Soomlaste "mökki" on mõnus puhkuse veetmise koht kuskil kaugel metsade vahel, kus saab tegeleda kultuuri, kunsti ja kalapüügiga.

MÖKKi märksõnad on söök, jook ja pereväärtused loomingulises, kunstilises keskkonnas.

Söök on soomepärane. Köögipoolel juhib vägesid tippkokk Olli Soomest, kes koostab menüü soome rahvusroogadest. Grillime samuti soomepäraselt – küpsetame grillvorste mitte sütel, vaid lahtisel leegil. Pakume kooke aia- ja metsaandide lisanditega, karjala pirukat, silakka jmt. Joogiks kohv, kodukali, morsid, kaevuvesi.

Meie juures leiavad lapsed palju liikuvat tegevust ja vanemad saavad rahulikult kohvi juua. Saab mängida Soomes ülipoppe lauamänge „Afrikan tähti“, „Darts“ jm. Soome sport keerleb ümber jäähoki, vormel 1 ja golfi. Nii ka meie mõtted ja tegevused MÖKKis on nendega seotud. Saab nautida kunsti, mis on valminud Hiiumaa metsade ja merede taustal. Kes eelmisel aastal meie kohvikus isiklikku portreed joonistada ei lasknud, saab seda kindlasti seekord teha.

MÖKKis on igaühel nimepäev. Soome kultuuris on nimepäev vahest tähtsam kui sünnipäev. Seepärast on meil suur rõõm esitleda nimepäeva projekti, millest said osa kultuuripealinn Tallinn 2011 raames Tallinna Vabaduse väljakul tuhanded külastajad 2010. aasta sügisel. Projekt on eriline, sest igaüks saab profikoori esituses oma isikliku hümni. Soomlased saavad nautida oma nimehümni eesti vastet. Projekti „Nimepäev“ eestvedajad, kujunduskunstnik Hedi Roots ja arhitekt Jaak Looveer soovivad ettevõtmisega väärtustada inimeste nimesid ja seda, et me olemas oleme.

Kell 20 kogunevad MÖKKi sisehoovi sütelkõnni huvilised ja uudistajad. Kõlab šamaanitrumm ja laulvad kristall-helikausid, toimuvad ettevalmistavad praktikad ja lõpuks tulekõnd söerajal.

Hilistõhtul kell 23 saab nautida öökinos 2010. aasta Soome parimat filmi "Polaarjoone sangarid".

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil