Nu Pogodi

Hooaeg: Kohvikud 2010


Avatud: laupäeval, 3. augustil kl 12:00—20:00


Asukoht: Vabaduse 7, Kärdla, Hiiu maakond, Eesti

Vabaduse 7
Avatud kuni 20.00

Kes meist ei mäletaks jänese ja hundi omavahelist rahmeldamist lapsepõlvest? Sotsialismi ajal kasvanuile on telekast nähtud "Nu pogadi" osad sama mis "vabale maailmale" Tom & Jerry seeria. 36 aastat tagasi alguse leidnud 18-osaline multifilmiseeria on saanud endise Nõukogude Liidu vabariikide elanike seas tõeliseks klassikaks.

7. augustil soovime Kärdlas avada Vabaduse tn 7 TERVETE HAMMASTE MAJA juures kohviku Nu Pogodi ehk Hunt Jänesel külas. Meie kohviku peakangelasteks, nagu ikka, kodanik Jänes ja lõngus Hunt, kaasosades Siga, Jõehobu ning Ninasarvik ja nii mitmeidki teisi värvikaid tegelasi alias hambatohtrid. Meie tervitus on „Здравствуй!“

Tule ja avastada slaavi köögi unustatud maitsed vaikselt kõlavate vene romansside saatel. Kohvikus saab nautida rikkalikku slaavi kööki: krõbistada barankasid samovaris valmistatava tee kõrvale ning hammustada lihtsat hapukurki vene vodka peale. Tee kõrvale pakutakse rosinaid, mett ja moosi ning mõistagi tükisuhkrut. Absolut Russia!

Lisaks saab maitsta slaavipäraseid hõrgutisi: mitut moodi salatid ja pirukad, heeringas, kartulipannkoogid, pelmeenid – see on vaid põgus loetelu rikkalikust  slaavi köögi roogadest, kus segunevad nii vene, valgevene kui ka ukraina maitsed. Üheselt ongi üpris keeruline öelda, mis see vene köök õieti on, kuna aegade jooksul on naabrite köögid tihedalt segunenud ja see variatsiooniderikkus peegeldub ka meie kohviku menüüs. Kuid nagu nimetatud, ei puudu kindlasti käsitsivalmistatud pelmeenid ja pliinid lisanditega.

Krimmi rahvalt – paljude küpsemas eas inimeste naeratus pimestab vahel silmi, sest päike peegeldub nende kuld- ja hõbehammastelt kirkalt vastu – võib õppida ülimat külalislahkust (suuremal tähtpäeval seisab laud vaevu-vaevu toitude raskust kandes püsti) ning saada kasulikke oskusi söögivalmistamisel (slaavi köök küündib tunduvalt kaugemale kui sügavkülmutatud pelmeenid). Need märksõnad on olulise tähtsusega ka meie kohvikus!

Erinevused rikastavad elu ja nendest paremat arusaamist ja huvitavaid kogemusi me soovimegi oma kohvikuga pakkuda. Kohvikus on avatud ka multifilmitelk. Toimuvad informatiivsed lühiloengud tervisliku toitumise ja hambahaiguste teemal.

Kohviku tulu plaanime annetada Kärdla Avatud Noortekeskusele.

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil