Onu Ööbiku Köök

Hooaeg: Kohvikud 2007


Avatud: laupäeval, 3. augustil kl 11:00—18:00


Asukoht: Lubjaahju 2, Kärdla, Hiiu maakond, Eesti

Kohvikupidaja: SA Ööbiku Park


3. augustil avame Kärdla rannas Onu Ööbiku Köögi. Onu Ööbiku Köök tuleb Rannapaargust veidi Keskväljaku poole, sinna, kus suve algusest alates seisavad “rohelised raamid” ja liivakast.

Onu Ööbiku Köögis saab teha imeilusaid liivkooke ja liivatorte, keeta liivasuppi ja teha liivapraadi. Kell 12-14 toimub mängukookide meistriklass, kus valmistame vahtkummist, papist, paberist, liimist ja kõikvõimalikest vidinatest mängukooke ja mängutorte. Kui mängukookidest isu täis saab, siis on õnneks võimalik päris-pannkooki süüa, sinna kõvasti moosi peale panna ja morssi kõrvale juua!

Mängukookide meistriklassis osalemine maksab 15 krooni, pannkoogid maksavad 10 krooni ja morss 5 krooni.

Ootame kõiki lapsi ja lapsemeelseid 3. augustil kell 11-18 Onu Ööbiku Kööki, kell 12-14 mängukookide meistriklassi ja kohe pärast seda Puu-Uurijate etendusele!

PUU-UURIJAD

Suve alguses, Hiiumaa Lastefestivali ajal, võis Kärdla rannapargis näha paberkostüümides tegelasi, kes viisid möödujad rannapargi ja rannapargi ajaloo radadele. Ühiselt uuriti pargis kasvavaid puid ning mõeldi sellele, kui tihedalt on meie olemine seotud puudega.

Puu-uurijad, nii me neid nimetame, on jaanuarist alates uurinud Kärdla ja rannapargi ajalugu, vanu lugusid ja pajatusi, pargis kasvavate puuliikide iseärasusi, puidu traditsioonilist ja tänapäevast kasutamist. Kogutud materjalist valmis etendus-jalutuskäik „Puu-uurijad”. Töös osalesid Kärdla, Käina ja Tallinna koolilapsed ning puudemaailmast huvituvad täiskasvanud. Kogu tegevust juhatas nii materjali kogumise ajal kui ka etenduse sünni ajal Maria Joanna Madise Sihtasutusest Ööbiku Park. Etendus-jalutuskäik kestab umbes tund aega, mil osalejad liiguvad mööda tähistatud rada ühe tähelepanuväärse puu juurest teise juurde. Jalutajaid võtavad vastu tegelased ammustest aegadest või muinasjutumaailmast. Ühiselt arutletakse erinevatel, puudega seotud teemadel. Jalutuskäiku jääb meenutama etenduse alguses saadud vihikuke. Puu-uurijate etendus on valmis saanud Keskkonnainvesteeringute Keskuse, Kultuurkapitali, Kultuuriministeeriumi ja Kärdla Linnavalitsuse toetusel.

Sedalaadi teatri vahendeid kasutav õppevorm ei ole Eestis veel väga levinud, küll aga mujal Euroopas, eriti Põhjamaades. Meie rõõmuks oli etenduse initsiaator Maria Joanna Madise valmis jagama oma kogemusi ja teadmisi, mis ta sai õppides Exeteri Ülikoolis teatritegemist. Maria Joanna lõputöö üheks osaks oli just sarnane puid uuriv etendus Killertoni ürgmetsas Devonis. Projekti iseloomuks oli ja on asukohaspetsiifiline teater (site-specific theatre). Kasutades teatrivahendeid, uuritakse konkreetset paika ja paigaga seotut. Nii saab asukohast mängu peaosaline.

3., 6. ja 7. augustil kell 14.00, 14.20, 14.40 ja 15.00 ootavad Puu-uurijad taas Kärdla rannaparki jalutuskäigule kõiki huvilisi!

Puu-uurijate jalutuskäik algab Lubjaahju teelt „roheliste raamide” juurest. Jalutuskäik maksab lastele 10 ja täiskasvanutele 20 krooni. Piletitulu läheb SA Ööbiku Park järgmiste ettevõtmiste heaks.

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil