Parunite Balkon

Hooaeg: Kohvikud 2011


Asukoht: Pikas Majas (Vabrikuväljak 8)

Pikas Majas (Vabrikuväljak 8)
Avatud kuni 20.00


Muuseumikohviku eesmärgiks on rõhutada Kärdla „kõrgklassi” unistusi ja võimalusi kohvijoomise tava juurutamisel saareelanike hulgas. Sellest ka panustamine kõrgetasemelisele teenindusele, ilule ja täiuslikkusele kohvikukultuuris. Meie kohvikus ja kogu muuseumis toome sel päeval väikeste näituste ja väljapanekute abil esile Kärdla ja kogu Hiiumaaga seonduvaid ajalooteemasid või isikulugusid.

Mõnikord on seosed ka kaugesse maailma piidlevad. Tänavu teeme koostööd Ungari Instituudiga, mistõttu osa ajast tutvustame Ungari kööki, kunsti ja muusikat. Selle põhjustajaks on pärimus Ungern-Sternbergide suguvõsast, kes oma lisanime Ungern olevat saanud justnimelt Ungari kaudu Baltimaile rännates. Samas möödub just kohvikutepäeva paiku 200 aastat Hiiumaa tuntuima Ungru – Otto Reinhold Ludvigi surmast. Tema pojad selle kalevivabriku rajasidk

Programm

Pooltundidel (alates 12.30 kuni 18.30) pakuvad elavat muusikat klaveriansambliseltsi Allegro liikmed. Seltsi tutvustus 13.30. Kohvitantad tantsivad 13.00, Ungari teemaga alustame 14.00.

Hiidlased on pannud pead kokku, et välja anda ülevaatlik koguteos saare loodusest, inimesest, kultuurist, majandusest ja ajaloost. Selle sügavat sisu saate katsuda ja vaadata Parunite Balkoni teabenurgakeses Vabrikuväljakul õunapuu all. Kell 14.30 on kohal Vaapo Vaher, kes räägib kirjahiidlastest.

Lastele avatud mõnus mängumaja.

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil