Parunite Balkon

Hooaeg: Kohvikud 2013


Avatud: laupäeval, 3. augustil kl 12.00—20.00


Asukoht: Hiiumaa muuseumi Pikas majas (Vabrikuväljak 8)

Hiiumaa muuseumi Pikas majas (Vabrikuväljak 8)
Avatud 12–20
 

Parunite Balkon pakub ka tänavu kuldaja klassikat – seda nii kunsti, muusika kui kohvikultuuriga. Meie salongide seinu kaunistavad Ants Laikmaa, Konrad Mägi, Ado Vabbe ja Elmar Kitse maalid. Rõdusaalis on imetlemiseks Kadri Jäätma erilises maapõletusahjus valminud keraamilised tööd. Põhjuse selleks annab Kärdla Vanaparuni 200. sünniaastapäeva lähenemine. Kunstielamused saavad olema sedavõrd kõrged, et kohv ja kook kipuvad üldse meelest minema. Pole viga, selle vea parandavad meie suurepärased ettekandjad ja toiduvalmistajad lausa mängleva kergusega.

Kohvikutepäeva suurele rahvahulgale vaatamata tunnete end selles Kärdla ajaloolises majas erilise tähelepanu all olevana, sest just nii oli parunitel kombeks omavahel suhelda. Hiiumaal, ime küll, jätkus parunlikku tähelepanu sakste lauast talurahvalegi. Tulge vaadake ja proovige, asi on seda väärt!

Kolmveerandtund Konrad Mägiga

Parunite Balkonis on võimalik broneerida suupistelaud „Kolmveerandtund Kondrad Mägiga”. Laud asub otse kunstisaalis ja on mõeldud viiele kohvikukülastajale mõnusaks Konrad Mägi loomingu ja hiiumaiste suupistete nautimiseks.  

Lauda saab tellida muuseumi telefonil 463 2091 või otse muuseumi müügiletist aegadeks 12.15; 13.15; 14.15; 15.15; 16.15; 17.15; 18.15.

Laua maksumus viiele on 22 eurot. Pakkumine sisaldab: värskeid hiiu maitseid (leib, karask, kalavalik, kitsejuust, erinevad leivakatted ja -määrded jms). Lisaks õunamahl, kohv, küpsised. Kookide juurdetellimise võimalus.  Lauas on kasutada kunstinäituse kataloog.

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil