Pidu & Praaznik

Hooaeg: Kohvikud 2017


Avatud: laupäeval, 3. augustil kl 12.00—20.00


Asukoht: Kalda 11 Kärdlas

Kalda 11 Kärdlas 
avatud 5. augustil kl 12–20


Armas rahvas – tere kiikama Kõveriku Kärgpere laulu- ja supikööki! Privit

Meie juures ootavad suuresti Hiiumaal võrsunust valmistet hõrkjad koogid ja tuumakad supid, sekka maitsekaid mahedikke ja särtsakat sakusmenti. Road serveerime lahke laulu leemes, tahtmisel tulisemate tantsuürtidega timmituna. Meie juures olete üksisilmi oodatud ja hoolega hoitud!

Teid võõrustab Kõveriku Kärgpere: Hiiumaa pinnal ühise rõõmu ja vabaduse otsinguil vormunud sõpruskond, kuhu kuuluvad Perenaise Kristina sõbrad. Kärgperel on oma riik – Kõveriku –, oma lipp ja vanne, põhiseadus ja kodanikkond. Kärgpere liikmeteks (KPL-ideks) on kutsutud ja seatud: KPL Vabameelne Võimleja Terje, KPL Kõikimõistev Kultorg Aire, KPL Liblikalik Leivaema Christel, KPL Selgemeelne Sommeljee Mare, KPL Priitahtlik Pillimees Margus, KPL Irvik-Joogi Aive, KPL Helde Hoolitseja Edna ja KPL Kärukeerav Kroonik Aivar. Kõveriku Kärgpere deviisiks on OLLA RÕÕMUS ja VABA!

Avame eesti-slaavi sugemetega laulu- ja supiköögi, et maha pidada PIDU & PRAAZNIK sõprade, söögi ja lauludega, tarbe korral ka tantsuga, rajades malbelt-krehvtise silla Ukraina borši ja spivanja ning kodumaise sööma ja viiside vahele. Mõistagi ei napi meie köögis kohvi ega ahvatlevaid küpsetisi, mida võlub kaubalettidele KPL Leivaema. Mekkida saab kärgpere põhitoidust – Leivaema leiba. KPL Võimleja meelitab Hiiumaa talujogurtist ja marjadest kokkuklopitud mahedikega. Kõveriku Kärgpere kostitab laulu ja pillimänguga, peibutades kaasa laulma (saadaval laulikud) ja peo edenedes ka tantsima.

Kirss tordil & till boršil? Kell 12.30, 13.30 ja 16.00 esineb meie juures Ukraina folklooriansambel Žurba.

Miks me seda kõike teeme? Meie perepoeg – Kultorgi poeg Renno – alustab sel aastal oma kooliteed. Pärast aastatepikkusi uuringuid diagnoositi Rennol tõsine haigus ja tema tee tarkuse varasalveni on seni olnud konarlik. Renno tervisemurede murdmiseks tuleks tema ranitsasse lisada mõned eurod logopeedide, tegevusterapeutide jt heade haldjate tarvis. Palun aidake meil Rennot aidata – ja olgu see meile kõigile tegu, mille kohta on D. Kareva kirjutanud: „Ma arvasin, et ARMASTUS ON tunne; nüüd tean, et TEGU – viibimise viis“. 

Pidu & Praaznik kestab 12.00–20.00 lasteaia õuel Kalda tn 11, Kärdla bussijaama vastas. Kaardimaksed tervitet! 

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil