Pitsu Puhvee

Hooaeg: Kohvikud 2013


Avatud: pühapäeval, 4. augustil kl 10.00—14.00


Asukoht: Pitsu käsitööpoe õuel Kärdlas (Heltermaa mnt 10)

Pitsu käsitööpoe õuel Kärdlas (Heltermaa mnt 10)
Avatud 10–14


Pitsu Puhvee avab oma uksed 4. augustil Pitsu käsitööpoe õuel, kus toimub samal ajal käsitöölaat ning Pitsu Puhvee võtab enda kanda vastutusrikka laadakohviku rolli.

Pitsuks kutsutakse Hiiumaal väikest puidust pinki. Milline Hiiumaa inimene saaks saunas hakkama ilma saunapitsuta või lehma lüpsta ilma lüpsipitsuta? Samuti ei saa üks korralik hiiumaine puhvee hakkama pitsudeta.

Pitsu Puhvee pakub süüa ja juua, külma ja kuuma, magusat ja soolast.

Pitsu Puhvee korraldajaid ühendab see, et me kõik oleme tõelised Hiiumaa fännid. Meie kirjus ja värvikirevas seltskonnas on väga palju erinevaid hiidlasi: isehakand hiidlasi, üdihiidlasi, kõpphiidlasi, kirjahiidlasi, võsahiidlasi, heilutajaid, hapupiimalähkreid, ärakarand hiidlasi, pätakavallamehi, kohvilähkreid ja odratolguseid.

Olenemata rahvusterohkusest peitub igaühes meis pisut kunstikiiksu ja maalilist silmavaadet. Uusi asju teha ja katsetada on lahe. Käsitööd teeme selleks, et meis pulbitsev looming, ainulaadses pakis, saaks avalikkuse ette tulla. Lisaks on uskumatult uhke olla, kui oled oma kätega midagi valmis pusinud. Isetegemise rõõmu soovime pakkuda ka oma laadakohviku külastajatele. Terve kohviku lahtioleku aja toimuvad erinevad käsitööõpitoad. Loomingulise keskkonna muudab hubasemaks elav muusika.

Puhvee laudadelt leiavad külastajad laululehed, seega saavad laulu üles võtta kõik, kel vähegi soovi või tahtmist.

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil