Põdra Maja

Hooaeg: Kohvikud 2013


Avatud: laupäeval, 3. augustil kl 12.00—20.00


Asukoht: Rookopli ja Sadama tn ristil

Rookopli ja Sadama tn ristil 
Avatud 12–20 


Sel aastal avab Round Table Kärdla jahiteemalise kohviku Rookopli ja Sadama tänava ristil, kus külastajaid ootab jahikultuuri ja jahindust tutvustav õdus õhkkond. Loomulikult ei puudu kohvikust traditsiooniline tugev kehakinnitus, mille keskmeks on taas ülimaitsev ulukiliha.

Jahindus on ammustest aegadest peale olnud inimeste oluline elatusallikas. Jahipidamist käsitlevad seadused on pärit 15. sajandist, kui Saksa kuningas Sigismund Eestis jahiõiguse Saksa Ordule sisse seadis. Kuramaa piiskop Paul keelas aga aastal 1465 maasulastel suurulukite, hiljem ka väikeulukite küttimise. Nende seaduste ilmumise ajaks oli ulukite varu vähenenud, juba sadu aastaid polnud nähtud grööni hüljest, piisonit, tarvast ja punahirve, kobras oli väljasuremisohus. Täna on jahindus hoolikalt reguleeritud tegevus ning hädavajalik inimese ja looduse tasakaalus eksisteerimise jaoks.

Külastaja jaoks pakume võimalust tutvuda jahitrofeedega, küsida jahiteemalisi küsimusi ning kuulata mõnusat muusikat ja nautida head-praremat söögipoolist.

Tulge külla ja nautige…

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil