Põlvest Põlve

Hooaeg: Kohvikud 2017


Avatud: laupäeval, 3. augustil kl 12.00—20.00


Asukoht: Pikk 52 ja 54 Kärdlas

Pikk 52 ja 54 Kärdlas
avatud 5. augustil kl 12–20


Olete oodatud Kärdla äärelinna Jaburate küla lähistele kahe maja ühishoovi. See on kilomeetrise jalutuskäigu kaugusel Pikast Majast.

Kaksikmaja erineva aadressiga osad kuuluvad suguvõsa Maadik järglastele ja on pärandatud põlvest põlve. Külastajatele tutvustatakse Maadiku suguvõsa ja Pikk 54 maja lugu. Selle ehitas Bernhard Maadik 1930ndatel aastatel nii, et hoone teisel korrusel asusid eluruumid ja põhikorrusel oli puutöökoda. Just siin töötas laulmisega tuntuks saanud Boris Lehtlaan 20. eluaastates puusärgivalmistajana. Pikk 52 on kalevivabrikuaegne maja, millel säilinud palju Kärdla toonastele majadele omaseid jooni. Maja avatäited on esile toodud kohaliku muinsuskaitseseltsi raamatus "Kärdla aknad”.

Koduaiakohvikut peab Pikk 54 pererahvas koos neile külla sõitnud suguvõsauurijatega üle Eesti. Perenaine Kadi on tegelenud suguvõsauurimisega hobikorras alates 2001. aastast ja ta juhib saarel üleeestilise seltsi Hiiumaa osakonda. Sestap pakume külastajatele suguvõsauurimise õpituba, otsime teid geni.com-ist ja kogenud genealoogid annavad konsultatsioone oma perekonnaloo uurimisega alustamiseks. Avatud on näitus mööblitislerist alevivolikogu liikme Bernhard Maadiku eluteest ning Hiiu kogujate selts näitab vanu Hiiumaa fotosid.

Väikelastele on hoovis liivakast ja kiiged, mida palume kasutada vanemate juuresolekul. Suuremad lapsed leiavad tagaaiast köiskiige, hüpata saab „karjapoissi” ning üles on seatud jooksurada, mille läbijaid ootab väike kingitus. Need, kes rahmeldada ei soovi, saavad proovida näputööd. Paberile joonistamist ega pliiatsitega värvimist meie juures ei ole.

Kõhutäiteks pakume lihtsaid koduseid toite, mida on meie peredes põlvest põlve lemmikuks peetud, mis maitsevad meile ja mida me armastame. Valikus on nii soe supp kui külmad võileivad ning plaadi- ja pannkoogid. Kohvi pakume kohapeal nautimiseks serviisitassides ja kiirustajaile kaasavõtmiseks topsides. Keha saab kergendada DC-s.

Kohviku tulu läheb perele saun-duširuumi väljaehitamise toetuseks. 

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil