Puumetsa Paavli Juures

Hooaeg: Kohvikud 2019


Avatud: reedel, 2. augustil kl 12.00—18.00


Asukoht: Hõbekala külalistemaja Ristnas

Meie ühepäevakohviku teema on seotud asukohaga ehk vana talukohaga, millele on nüüd ehitatud Hõbekala külalistemaja Ristnas. See talu oli eelmise sajandi keskel üks ilusamaid Kõpu poolsaarel.

Kaunis klaasverandaga majas elasid Puumetsa Pavel ja tema naine Leena ning siin sündis neile viis last. Pavel oli meremees ja Kalana päästejaama ülem, kes on päästnud ja aidanud paljusid merehädalisi kuni Teise maailmasõja alguseni. Perepojad Johannes, Eduard ja August läksid elama Ameerikasse ning nende elukäik on eriti põnev.

Meil on talletatud lood ja fotod perekonnast, mida saame kohvikus näidata, ja kutsume rääkima ka fotoalbumite omaniku Tõnu Saare, kelle ema oli Puumetsa pere lähedane sõber. Tõnu Saar on näitleja, keda kõik tunnevad "Mõmmi ja aabitsast" hunt Uudu järgi ja kes suvitab juba aastakümneid Hirmuste külas.

Kui õnnestub, püüavad kõik teenindajad end Puumetsa pere nn kingadesse ja riietesse panna, et tekiks tunne, justkui olekski neile külla tulnud. Abiks tuleb meile Osvald Catering mandrilt, kel on kogemus suurte rahvahulkade toitlustamisel.

Kuidas tulla: Puumetsa talu (nüüd Hõbekala külalistemaja) asub Ristna tuletorni viiva tee ääres (Hirmuste–Kärdla–Ristna teeristis).

Vaata Facebooki lehte siit

www.hobekala.ee

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil