Röömsalt Pörisev Pörnikas

Hooaeg: Kohvikud 2014


Avatud: reedel, 2. augustil kl 22.00—02.00
laupäeval, 3. augustil kl 12.00—20.00
pühapäeval, 4. augustil kl 8.30—12.00


Asukoht: Kärdla uues sadamas

Kärdla uues sadamas
avatud 1. augustil 22–02, 2. augustil 12–20, 3. augustil 8.30–12


Röömsalt Pörisevate Pörnikate kohvikus ootavad teid eriilmelised, kirjud, vahvad põrnikad, mis Hiiumaal mitmeidki rattamustreid joonistanud. Põrnikaklubi esimene suurürituski täpselt 20 aasta eest, 1994, toimus just Hiiumaal, kus vikatite, sirpide ja rehepeksumasinaga käisime vilja lõikamas. Oleme ehitanud Hiiumaale Tubalasse  raudteeülesõidukoha, 54 keeruga kivilabürindi ja 10 aastat tagasi korrastanud ja üle värvinud Kõpu poe! Igatpidi juubelite aasta! Kõikidest nendest ja teistestki ettevõtmistest jookseb meie kohvikus suurel ekraanil nonstop arhiiviprogramm.

Peakokk on iga kohviku kuulsus, au ja südametunnistus – ja meil on põhjust uhkust tunda: vägesid juhatamas ja teile grillimas on klubiliige Eesti meister kala- ja kanagrillis – Märt Jamnes. Menüüsse kuuluvad ka värsked põrnikapirukad, -saiad ja -küpsised kamavahu ja mustikakissellini välja. Seniks kuni kaupa jätkub! Kohvikulauad on seotud põrnikaautode ja -bussidega ja põrnikatemaatikaga dekoreeritud.

Lastele annab Põrnikaklubisse kuuluv tuntud keraamik Kadri Kaerma keraamikatunde. Samas tema äsja Jaapanist naasnud toodete näitusmüük.

Ja Villalao laval, oh sa heldus küll, soengustilist Maarika Rosberg ise, modelleerib soovijate sasipäid. Soolise ja vanuselise diskrimineerimiseta.

Kõik saavad tutvuda põrnikatega seest ja väljast, usutleda omanikke ja end põrnikaga pildistada. Põrnikate iludusvõistlusel saavad külastajad oma valiku teha ja võitjale vääriline auhind.

Aga üllatuspomm peaks hakkama lõhkema juba 1. augusti õhtul kell 22 ja pisut peale: NIGHT COFFEE Kärdla sadama Villalaos ehk Põrnikaklubi lahtine piduõhtu koos seltskondliku tantsu ja tralliga, mida troonib kella 23 paiku algav stockmannlik juustu- ja veiniesitlus. Tantsu ja tralli jätkub ikka kauemaks! Sissepääsuks kohapeal ostetav loteriipilet „iga loos võidab“.

Ja kui hiidlane ja mandrirott ütlevad: „JO ME NEEME JELLE“, siis oleme koos rõõmsad kordaläinud päevast ning hommikul näemegi „JELLE“, sest Põrnikaklubi pudrupada ja kohvipott on täistuurid üles võtnud pühapäeva hommikul kella 8.30-st ning ootame kõiki lahkesti meenutama eelnevaid toredaid päevi ning hommikuputru nautima Kärdla uues sadamas.

1. augusti õhtupoolikul läheb Villalaos lahti 2 näitust: Tartu Harrastuskunstnike Stuudio oi-oi-kui-ilus, põhiliselt mere- ja Hiiumaa-teemaline näitusmüük. Ning isehakanud hiidlane, Hiiu aeromudeliklubi eestvedaja Andres Laanejõe on üles sättinud uhke näituse Hiiumaa aerofotodest.

2. augustil kell 19 saab Pörnikakohviku suurel ekraanil näha kohalikke Seitsmeseid Uudiseid, mis kajastavad päeva jooksul erinevates kohvikutes toimunut. 

Üllatusi tuleb küll ja veel, aga nendest anname teada ajapikku!  Ootame kõiki lahkelt meie kohvikusse maitsma ja uudistama!

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil