Rootsi kohvik

Hooaeg: Kohvikud 2010


Avatud: laupäeval, 3. augustil kl 12:00—24:00


Asukoht: Rootsi 5, Kärdla, Hiiu maakond, Eesti

Rootsi 5
Avatud kuni 24.00

Rootsi kohvik asub ühes Kärdla linna vanimas koduaias. Peaväljaku lähedusse jääv Rootsi tänav on Kärdla üks vanimaid tänavaid. Oma nime sai tänav Rootsideks kutsutud laevadest, mis käisid ennemuistsetel aegadel Hiiumaa rannikul. Saabujaid kutsuti rootslasteks. Tekkis Rootsi küla, millest hiljem kasvas välja Kärdla linn.

Rootsi minevikust, olevikust ja väljamõeldistest mõjutusi saanud kohvikus vohab vabameelsus ja lapselik muretus. Köögipoolel juhib vägesid soomerootslasest tippkokk Olli, kelle juhendamisel on kokku pandud igati hingele ja kehale sobilik põhjamaiselt kosutav menüü, millest ei puudu Rootsi rahvusroad, pannkoogid, koduleib, sõir, mustikasupp ning muidu kodused ja tervislikud hõrgutised.

Aadlipreilide maalinurgast saab kunstinautleja hea kunstielamuse, boonuseks Rootsi-nimelised kunstnikud. Kel viitsimist veidi pikemalt kohal istuda, saab kaasa enda portree otse kunstniku käe alt või näomaalingu. Toimub õlimaalide näitusmüük. See näitus on valminud ainult kohvilähkripäevaks ja on igati erakordne ja ainulaadne nagu kõik Rootsi kohvikus toimuv.

Lasteeri: pisimatele on nikerdamisnurgake, kus saab ise valmistada kaasa suve-suveniiri, ehted jmt. Suurtel kividel või batuudil hüppamises saavad omavahel mõõtu võtta pisikesed Pipid-Karlssonid-mereröövlid.

Õhtu lõpetab kesköine üllatusüritus sisehoovil.

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil