Sa vana sarvik – veel üks kohvik

Hooaeg: Kohvikud 2010


Avatud: pühapäeval, 4. augustil kl 12:00—


Asukoht: Heltermaa sadama Käsitöömajas

Heltermaa sadama Käsitöömajas

Avatud 8. augustil keskpäevast viimase praami väljumiseni!

Tegemist on kohvikutepäeva järgse nn hüvasijätukohvikuga. Asukohaks Hiiumaa väravas, Heltermaa sadamas asuv Käsitöömaja. Et suurest kohvikute külastamisest oleks lihtsam üle minna argiaskeldustesse, selleks on pühapäeval avatud "Sa vana sarvik – veel üks kohvik".

Lisaks sarvekate poolt pakutavatele toitudele-jookidele (päevajoogiks on Sarve Kali) saab nautida akordionimängu Jussi poolt, kätt proovile panna Kadri-Jaanika juhendamisel kohvipaberi valmistamises ja sarve kirja trükkimises. Lapsed võivad kodutee rõõmsamaks muutmiseks kaasa saada näomaalingu.

Heltermaa sadam ei ole väravaks mitte ainult Hiiumaale, vaid ka selle kõrval asuvale Sarve poolsaarele ja Sarve külasse. Seetõttu on tegu ka veidi sarvilise kohvikuga, kus toimetavad sarvekad oma sõpradega. Kohviku kaudu tutvustame Sarve küla ja Sarve poolsaart, mis paljudele on avastamata Hiiumaa nurgake.

Samas on Sarve küla sellise "kuratliku" iseloomuga, kuhu ei soovitagi tulla, sest nagu väidavad ürikud "olla Sarve külal hiidlaste seas kohutav nimi. Võõrast hoiatatakse hilja ja üksinda säält läbi minemast. Paari krossi pärast inimest teise ilma saata olnud Sarveküla meestel tühine asi. Kõige enam jultunud salakaubavedajad ja taltsutamata meremehed, ei ole nad kaua ühtegi ametivõimu eneste üle tunnistanud. Alles hiljuti saadetud Siberisse laialt tuntud mõrtsukas, kellele rahvas paremat nime pole teadnud anda kui "Põrguvärava-väät"."

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil