Sõru Muuseumi Mälukohvik

Hooaeg: Kohvikud 2019


Avatud: reedel, 2. augustil kl 10.00—20.00


Asukoht: Sõru muuseumis

Sellel aastal ühendavad Sõru muuseum, Sõruotsa Külaselts ja MTÜ Elu Dementsusega jõud ja kutsuvad kõiki Mälukohvikusse! Asume imeilusas Sõru sadamas, kuhu külalisi oodatakse nii meritsi kui maad mööda.

Oodatud on dementsusega inimesed, pered, kogukond, vabatahtlikud jne. Mälukohvik on koht, kus saab suhelda, vajalikku infot, luua uusi ideid ja suhteid – n-ö laadida patareisid.

Mälukohvik on siiani toimunud Tallinnas Kumu kunstimuuseumis, teletornis ja Saue päevakeskuses, mis on väga postiivselt vastu võetud ja leidnud palju külastajaid. Mälukohviku idee on tulnud Euroopast, näiteks Iirimaal on see olnud viimase kahe aasta üks edukamaid sotsiaalseid ettevõtlusi dementsuse vallas.

Toimuvad mälumängud, töötoad ja muud huvitavat!

Vanaema Eha õpetab, kuidas taaskasutada biolagunevaid joogitopse ja neist topsinukke meisterdada, ning teeme üheskoos kohvilaua improteatrit. Vanaema Hurve loeb väikestele kohvikulistele muinasjutte ja pajatab vanarahva tarkusi.

Oma õnne ja teadmisi saab panna proovile bingo ja viktoriiniga. Auhinnaks on heategu...

Iga ostuga kohvikus toetad dementsusega inimesi ja nende lähedasi!

Muuseumi väljapanekud tutvustavad Sõruotsa kogukonna mällu talletunud kuulsusrikast ajaloolist merekultuurilist pärandit. Muuseumipoest saab osta kohalikku käsitööd ja Hiiumaa väiketootjate parimaid tooteid kööki, sauna, raamaturiiulisse.

Kohtumiseni Sõrul!

http://www.emmaste.ee/soru-muuseum
http://eludementsusega.ee/

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil