Tõrvatilk Kohvilähkris

Asukoht: Kabeli 28, Kärdla, Hiiu maakond, Eesti

Avatud kuni 20.00

Juba aastasadu on Kõpu poolsaare metsade keskel ja ranna ääres elanud tõrvakõplased olnud uhked oma tõrvapõletajaameti üle, sest taolisi tõrvapõletuseks sobilikke männimetsi igalt poolt ei leia. Et erinevat tõrvast tehtud ja kõplaste või isepärase hiidlaste huumoriga servapidi seotud väärt kraami linnarahvale pakkuda, on tõrvakõplaste ühepäevakohvik kohvilähkrite linnakese ühes imekaunis aias end mugavalt sisse seadnud.

Lahke pererahva loal annavad kõplased võimaluse erineva kanguse ja lisanditega kohvi ja teed ning muud hääd-paremat nii kohapeal tarbida kui kaasavõtmiseks hankida. Pakutava keele- ja kõhupärase nimetus või koostisosad pärinevad seosest tõrva, tõrvapõletuse, rannarahva ja selle eluolu, hülgeküttimise ja muu taolisega.

Lisaks täiskõhu eest hoolitsemisele saab aega mööda saata töötubade tegevustes kaasa lüües ja mere äärest leitud või muul rannarahvale teadagi moel merelt saadud väärt kraami kaedes ja selle üle kaubeldes. Kuskil kohvikunurgas "popsub" tõrvaahi, et oma silmaga kaeda tõrvapõletamise vana kunsti. Etnobussi rahva targal juhendamisel saavad nii suured kui väikesed meisterdada tuulelohesid ja valada küünlaid (täpsem info www.etnobuss.ee).

Tõrvatilk Kohvilähkris ootab külla kõiki väikesi ja suuri, et pakkuda meeldejääv suvepäev tõrvakõplaste põnevate tegemiste-toimetustega!

NB! Kohvikus saab maksta kaardiga!

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil