Ungru traalikohvik

Hooaeg: Kohvikud 2015


Avatud: reedel, 2. augustil kl 14.00—23.00


Asukoht: Suursadamas

Suursadamas 
avatud 31. juulil kl 14–23


Tänavu möödub 160 aastat, kui teadaolevalt esimene Eestis – täpsemalt just Suursadamas – ehitatud laev koos eestlastest meeskonnaga jõudsid tagasi julgelt merereisilt ümber Kap Horni neeme. Laevaks oli tookord 3-mastiline Hioma, mis tolle aja ookeanipurjetamise standardeid arvestades oli üsna väike laev. Sellise tähtsa Eesti merendusajaloo sündmuse  meenutamiseks ja selle üle mõtistlemiseks kutsume kõiki Suursadamasse AS Hiiu Kaluri laevaremondikompleksi kaidele ja Suuresadama Ungru resto väliterassile 31. juulil alates kell 14!

Kohvikutepäeva raames toimuva ürituse teemaks on traalipüügi algus ja ajalugu kuni tänaseni. Tutvustame kalandust aegade algusest kuni tänaseks välja kujunenud traalipüügini. Külastada saab sel hetkel sadamas olevaid traallaevu, milledel on võimalus kohvitada ja autentset toitu nautida. Plaan on näidata ka dokumentaalfilme kalanduse teemadel. 

Kohviku eestvedaja on hiidlane Ivo Lõppe ja meeskonda kuuluvad lisaks Ungru resto personal, AS Hiiu Kalur töötajad ja hulgaliselt vabatahtlikke, keda huvitab kalandus ja merendus.

Tule naudi head toitu huvitava ajalooga sadamas!

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil