Uustalu Uus Talu

Hooaeg: Kohvikud 2016


Avatud: pühapäeval, 4. augustil kl 12.00—20.00


Asukoht: Harju külas

Harju külas
avatud 7. augustil kl 12.00–20.00


Uustalu talu asub Emmaste vallas Harju külas. Meie pere on tänaseks elanud siin talus 30 aastat. Oma õuekohvikus tahame tutvustada talu lugu esimesest vabariigist teiseni. Kuigi tegu ei ole meie suguvõsa põlise talukohaga, peegeldab siinne lugu erinevatele ajastutele iseloomulikke arenguid külamaastikel – vabariigiaegne majaehitus, tööd merel ja maal, talu hääbumine 70ndatel ja uus ärkamine kolhoosi abiga 80ndatel.

Talu on muutunud koos külaga. Uustalu naabruses asub Harju-Rätsepa tuulik ja esimese vabariigi aegne jalgrattatööstus, küla mäletab veel torniga pritsikuuri ja Tülli artelli.Üks Hiiumaa suurimaid külasid on näinud nii ettevõtlikke tööstureid kui sakslaste dessanti, lasterohket külakooli kui eesrindlikke kolhoosnikke. 21. sajandi alguse äkiline vaikus ja tühjade majade rohkus on vaikselt asendumas uute ja huvitavate inimestega, uute lugudega. Kutsume kõiki lähedalt ja kaugelt Uustalu taluõuele külla, et mõnusalt aega veetes koos minevikku meenutada ja tulevikku vaadata.

Kohvikus pakume lihtsat ja kodust sööki. Ikka seda, mis on ajaproovile vastu pidanud ning jõudnud koos pererahvaga ühest riigikorrast teise. Kindlasti on menüüs kana-klimbisupp, kodused kotletid, pannkoogid ja vana-vanaema küpsetatud kodusai, mis on olnud läbi aastate meie pere lemmikud. Kui meri annab ja ilm lubab, siis pakub majaperemees sooja suitsukala. Jookidest muidugi kohv, taimetee peenramaalt, erinevad smuutid koduaia marjadest ja morss ehedatest kodustest siirupitest. Magusast on esikohal nostalgiline šarlott!

Päeva jooksul pakuvad meelelahutust Hiiumaa 10. puhkpillipäevi lõpetavad pasunakoorid ja oma küla rahvamuusik Lilian Kapp.

Lastele jätkub tegevust samuti terveks päevaks! Vana põllumajandustehnika, joonistamised ja maalimised, väiksemad saavad üle maantee külakiigele minekuks saatja kaasa – igaühele leidub suurel õuel midagi!

Nostalgiline lugemisnurgake võtab kokku talu ja küla ajaloo, see on pilguheit nõukogude perioodi ja uue vabariigi algusaega.

Kohviku meeskonnas löövad kaasa oma pere liikmed, sõbrad, sugulased ja tuttavad. Võtame oma südameasjaks hankida nii palju tooraineid kui võimalik oma küla inimestelt. Marjad, köögiviljad, kala ja munad, koduvalla piirides on valik veelgi rikkalikum

.PS! Meile saab külla tulla nii auto, jalgratta kui bussiga (näiteks 12.30 Kärdlast)! Bussipeatus on mõnusasti taluväravas, parkimiseks on ruumi küllaga. Punane katus paistab maanteelt kohe silma (link).

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil