Valgu Baar Anno 2019

Hooaeg: Kohvikud 2019


Avatud: reedel, 2. augustil kl 12.00—02.00


Asukoht: Valgu seltsimaja

Ajad ja majad muutuvad, kuid mälestused kestavad! Nii on ka praeguse külamajaga Emmaste otsas Valgul, mis kaugel kolhoosiajal oli tööliste söökla ning meeletutel 90ndatel legendaarne Valgu baar. Vastu tulles avalikkuse soovidele avab Valgu baar 2. augustil üheks õhtuks taas oma uksed! (Otseseks ajendiks sai ettepanek Star FM otseetrist 2018. a.)

Joogid ja kokteilid nagu 90ndate Valgu baaris – huvilistele ka väike koolitus. Muusika nagu 90ndate Valgu baaris – loomulikult ehtsa DJ-ga. Leti taga näeb ka legendaarset baarmeni.  

Valgu baar avab uksed juba lõunast ja kindlasti saavad külalised kõhu täis nii baarimenüü klassikalistest pärlitest kui kaasaegsematest valikutest, nii soolasest kui magusast. Head ja paremat toidukraami püüame nii palju kui võimalik hankida oma küla inimestelt. Lapsed leiavad tegevust nii majas kui küla vahel.

Lisaks Valgu baari legendidele on päeva jooksul aukohal aastate jooksul külades tehtu ja uudistada saab 2018. a nelja küla – Muda, Ulja, Harju, Valgu – majade ja perede pildistamisprojekti. EV100 puhul jäädvustasime elu ja olu meie ümber.

2019. a talvel läbis Valgu seltsimaja mõningase uuenduskuuri, kuid ehedad baaridetailid säilisid: lakitud puit, kõrged baaripukid, elava tulega kamin. Kõik see on alles ning ootab uusi ja vanu külalisi 2. augustil.

Kohviku meeskonna moodustavad piirkonna külade tegusad naised ja külaselts MUHVi liikmed.

Kuidas tulla: Valgu baar, praegune Valgu seltsimaja, asub Käina–Emmaste maantee ääres Valgu bussipeatuses 70 km/h alal. Maja kõrval on külalistele suur parkla.

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil