Vanamees ja Meri

Hooaeg: Kohvikud 2010


Avatud: laupäeval, 3. augustil kl 12:00—24:00


Asukoht: Kärdla vetelpäästesadamas

Kärdla vetelpäästesadamas
Avatud kuni 24.00

Kalakohvik asub Kärdla vetelpäästesadamas (59 kraadi ja 30''põhjalaiust ning 22 kraadi ja 44'52'' idapikkust). Kohale meelitab juba eemalt värske suitsukala lõhn ning pillimuusika.

Lesta saab nii suitsutatult kui praetult, vahele magusaid pannkooke ja peale jälle lesta. Ja õlut. Kel isu mõne muu kala järele, viiakse paadiga merele ja antakse võimalus oma lõuna ise püüda. Õige ilma korral lastakse õhtu hakul veel võrgudki sisse.

Mingit peenutsemist siit ei leia. Pikad lauad-pingid nagu sadamakõrtsis ikka. Süüa ja juua kannavad ette kalameeste lõbusad naised, kes õhtuhämaruses punaste laternate valguses veelgi kelmikamana paistavad. Romantikat lisavad veelgi vee peal hulpivad küünlad. Viimastel on küll ainult praktiline funktsioon – et keegi pimedas üle kaiserva ei astuks...

Aegajalt võib sisse astuda mõni traalikapten plaaniga omale sadamakõrtsis meeskond komplekteerida. Nii et võib juhtuda otse laua tagant tüürimeheks, traalmeistriks või madruseks. Vähesed katsed on neile muidugi ka, et kindel olla, et merel hätta ei jää.

* Sõidujuhiste saamiseks kliki ikoonile kaardil